انواع کانکس

انواع کانکس

کاربری کانکس

انواع کانکس در مواقع ضروری مورد استفاده قرار میدهد و قابلیت حمل ساده تری را نسبت به سایر کانکس ها دارد برای اینکه بتوان به راحتی در مناطقی که فرضا زلزله زده میباشد آنرا اجرا و پیاده سازی کرد به این ترتیب در این مواقع از کانکس اورژانس و به اصطلاح امدادی استفاده میشود.

انواع کانکس اسکان سپهر علاوه بر کاربردی که ذکر کردیم کانکس اورژانسی نیز میتواند بعنوان مرکزی برای انتقال خون نیز باشد و یا اینکه در جاده ها و بزرگراه ها برای امداد رسانی مورد استفاده قرار بگیرد.در داخل کانکس اورژانس تخت هایی برای استراحت بیماران و مجروحین تعبیه شده است .

کانکس اداری

انواع کانکس درمانی  امکانات مورد نیاز برای درمان و مداوا در این کانکس وجود دارد.این کانکس سیار میباشد و در زیر آن چرخ نیز تعبیه شده است تا حمل و نقل آن با سهولتی بیشتر انجام شود.عموما این کانکس ها در تعداد انبوهی تولید میشوند تا در زمان بحران بتوان به تمامی مناطق موردنیاز آنها را انتقال داد تا استفاده بهینه ای نیز از آن شود.

از لحاظ ایمنی هم این کانکس دارای مقاومت و استحکام بالایی میباشد.و به صورت بسیار مناسبی هم عایق بندی شده است تا دمای هوا و بارندگی و برودت هوا راه نفوذی در آن نداشته باشد.

کانکس مسکونی

درباره انواع کانکس ها نیز صحبت شده است اما درحقیقت در مورد کاربردی که کانکس ها دارند صحبت زیادی نشده است به این خاطر که همه ما غرق در انواع و اقسام و تفاوت های نوع کانکس شده ایم و ماهیت اصلی و کاربرد کانکس ها را نمیدانیم.

کانکس ها کاربردهای فروانی دارند و نمیتوان محدودتی را برای موارد استفاده آنها قائل شد. برای هر کاربرد و نیازی  انواع کانکس تولید شده است و در بازار به فروش میرسد همیشه قبل از خرید کانکس حتما نیاز خودتان را به فروشنده و یا کارخانه بگوئید که دقیقا متناسب با نیازتان بهترین کانکس به شما معرفی شود.

اگر دوست دارید که در باغ خود یک اتاقک پیش ساخته شیک را داشته باشید حالا در هر ابعادی میتوانید از کانکس ویلایی و یا مسکونی و مدرن استفاده کنید و آنرا در باغ و باغچه خود قرار دهید تا هر موقعی که دلتان خواست در آن سکونت داشته باشید و از امکانات داخلی آن که همانند یک منزل مسکونی است استفاده لازم را ببرید.

یکی از مهمترین کاربردهایی که یک کانکس میتواند داشته باشد امکان اسکان در هرزمان و مکانی میتواند باشد که یک حسن نیز در نظر گرفته میشود و سبب تمایز کانکس نیز میشود.

قیمت کانکس

قیمت کانکس هم مناسب است البته بستگی به نوع آن نیز دارد برخی از کانکس ها بدلیل ساخته شدن توسط متریال درجه یک و لوکس ممکن است قیمت بالاتری داشته باشد.

قیمت کانکس

کانکس

کانکس متشکل از سازه های پیش ساخته میباشد که سالهاست در بین جهانیان جاخوش کرده است و میتوان از آن برای یک زندگی و سکونت دائم و یا موقت استفاده کرد البته این موضوع بستگی به نوع کانکس و متریال به کار رفته در آن نیز دارد که این گزینه را برای ما روشن میکند.

کانکس ها اغلب از ساندویچ پانل ساخته میشوند و به طور کلی دیواره ها و سقف آن از این سازه ساخته میشود که مزیت های فراوانی را دارد از جمله خاصیت عایق صوتی و حرارتی و همچنین زیبایی منحصر به فرد و جلوه ای که به کانکس میدهد از جمله مزایای آن است.

کانکس ها دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آنها میتوان به کانکس اداری و پیش ساخته و سرویس بهداشتی و اهدای خون و مسکونی و ویلایی و مدرن و لوکس اشاره کرد برخی از کانکس ها هم مخصوصا اسکان کارگران راه و ساختمان میباشند که به وفور در سطوح شهرها و جاده ها قابل مشاهده است.

ساخت کانکس

برای ساخت کانکس ابتدا به ساکن باید متریال و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کرد و سپس اقدام به اسمبل کردن آن نمود از جمله این مواد اولیه میتوان به تیر آهن جهت ساخت اسکلت و کف آن نیز اشاره کرد این اولین مرحله کار است و بسیار هم پر اهمیت.

مرحله بعدی نصب ساندویچ پانل ها و درب و پنجره میباشد که به طور کلی از جنس یو پی وی سی میباشد و حالت دوجداره را نیز دارد و عایق صوت است که مانع از نفوذ سر و صدا میباشد.برای ساخت بیشتر کانکس ها امروزه از پانل ها استفاده میشود و بکارگیری آهن آلات منسوخ شده است و دیگر کاربردی ندارد چون هم وزن بسیار بالایی دارد و هم اینکه پس از گذشت مدتی زنگ میزند و در اثر برخورد با رطوبت دچار اکسید آهن میشود و از خود واکنش منفی نشان میدهد.

تولید مدرنیته کانکس

اما امروزه دیگر همانند قدیم نیست که به صورت کارگاهی این محصول و اتاقک پیش ساخته تولید شود و عمدتا در کارخانه های بسیار بزرگ این امر انجام میشود که از کلیه استانداردها نیز پیروی میکند و هیچ مشکلی و یا عیب و نقصی را در آن نمیتوان یافت و از لحاظ کیفی حرف اول را میزند.

انواع کانکس

انواع کانکس ها به چه شکل هایی وجود دارند؟

کانکس پانلی

در این مقاله انواع کانکس ها را بررسی میکنیم .این نوع از کانکس از پانل های آماده ساخته شده است که موجب عایق بندی آنها میشود.اما سوالی که در این میان وجود دارد این است که پانل ها چگونه ساخته میشوند. در حقیقت پانل ها به اصطلاح از فوم پلی یورتان و پلی استایرن هستند که به آنها یونولیت نسوز نیز میگویند که هم خاصیت ضد حریق را دارند و هم ضد صدا یعنی مانع از نفوذ صوت نیز میشوند.کانکس های پانلی بسیار سبک میباشند چون پانل ها وزن خاصی ندارند و همین موضوع سبب شده است تا حمل و نقل آنها راحتتر باشد.کانکس های پانلی کاربرد های بسیار زیادی دارند و میتوان برای همه نوع کاربرد از آن استفاده کرد.

از زندگی و اسکان موقت گرفته تا بعنوان مصارف نگهبانی و حراست و یا حتی انباری و دپو کردن وسایل.اما ابعاد کانکس پانلی محدود است و فقط یکسری ابعاد خاص تولید میشود.کانکس پانلی برای مناظق زلزله زده و صعب العبور نیز کاربرد دارد و به سرعت میتوان آنرا به این مناطق انتقال داد تا مورد استفاده همگان قرار بگیرد.خصوصا در فصول زمستان و هوای سرد که این کانکس به حد اعلی میزان فروش خود نیز میرسد.چون مکانی گرم برای اسکان موقت میباشد.نکته مهم دیگر زمان اجرا و ساخت کانکس پانلی است که به سرعت این عملیات انجام میشود و میتوان در حداقل زمان آنرا اجرا نمود.کانکس پانلی دارای درب و پنجره هایی از نوع یو پی وی سی میباشد که حالت دوجداره را نیز داراست.قیمت کانکس پانلی هم در قیاس با سایر کانکس ها پائینتر است چون مواد اولیه به کار رفته در آن زیاد نیست  سعی شده است تا آنرا اقتصادی تر تولید کنند.

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی اختراع و تولیدی بود که سبب شد تا اغلب مشکلات کمبود سرویس ها حل شود.مشکل کمبود دستشویی در هر مکانی میتواند باشد مثلا در یک پارک و یا اتوبان ها و جاده ها که مراکز خدماتی رفاهی وجود ندارد.نصب و راه اندازی این کانکس بسیار ساده است و کافیست قبل از اجرا برای آن یک چاه فاضلاب احداث شود سپس میتوان به راحتی کانکس سرویس بهداشتی را در محل مورد نظر قرار داد.لزوم بکارگیری این کانکس همیشه آشکار بود اما همیشه سعی بر این بوده تا یک اتاقک را با آجر و مصالح بسازند و هیچوقت به این فکر نیفتادند که یک اتاقک فلزی یا همان کانکس را تولید کنند.در هر جایی که قدم بگذارید شاهد کانکس سرویس بهداشتی هستید از جاده ها و بزرگراه ها گرفته تا بوستان ها و مکان های گردشگری.

قیمت این نوع کانکس هم بسیار پایینتر از سایر محصولات میباشد چون از لحاظ ابعاد بسیار کوچک میباشد چون متریال زیادی در آن به کار نرفته است و حمل و نقل آن هم بسیار ساده است چون بسیار کوچک است.در داخل این کانکس سعی شده است تا تمامی امکانات یک دستشویی در آن گنجانده شود این امکانات عبارتند از توالت فرنگی و ایرانی و روشویی و آب گرم و سرد و همچنین حوله برقی.برای خرید کانکس سرویس بهداشتی ابتدا باید نوع آنرا بسته به شرایط آب و هوایی انتخاب کنید چون در مناطق مرطوب ممکن است که بدلیل بارش باران زیاد کانکس دچار زنگ زدگی شود به همین خاطر باید نوع مرغوب کانکس سرویس بهداشتی را برای مناطق شمالی و مرطوب و پر بارش خریداری کنید تا اکسید آهن نتواند موجب پوسیدگی آن شود.

کانکس دو طبقه

کانکس های دو طبقه چند سالی میشود که در بازار توزیع شده اند و در حال فروش نیز میباشند.کاربرد کانکس های دو طبقه بسیار زیاد است و برای همه مکانها میتوان مورد استفاده قرار داد.کانکس دو طبقه میتوان مکانی مناسب برای اسکان باشد چون دارای دو طبقه میباشد و فضای زیادی را نیز در اختیار شما قرار میدهد.به طور معمول کانکس دو طبقه دارای ابعاد بزرگتری نسبت به سایر کانکس های موجود در بازار میباشد.چون به طور معمول برای زندگی و اسکان ساخته شده است و باید فضای زیادی را داشته باشد همه امکانات زندگی در این کانکس وجود دارد تا بتوان بهتر در آن اسکان داشت.

در داخل این کانکس اتاقک هایی نیز تعبیه شده است که میتوان از آن بعنوان اتاق استراحت و خواب استفاده کرد همچنین این کانکس ها دارای یک سالن نشیمنگاه و یا پذیرایی میباشد و حتی در این کانکس آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز تعبیه شده است تا بتوان به راحتی در آن زندگی کرد.البته کانکس دو طبقه فقط برای سکونت نیست و میتوان از آن استفاده های زیادی را برد حتی در صنعت و کارخانه ها نیز میتوان از آن استفاده کرد چون فضای زیادی را در اختیار شما قرار میدهد تا هرکاری که بخواهید را در آن انجام دهید.اما حمل و نقل کانکس دو طبقه کمی دشوار میباشد چون ارتفاع بیشتری دارد و کمی کار را سخت تر میکند.اما در فرآیند تولید کانکس دو طبقه طوری مواد اولیه به کار رفته است که وزن کانکس سنگین نشود و سبک تر شود.

 

کانکس فروشگاهی

همیشه به این فکر بودم که کانکس فقط برای زندگی و اسکان موقت مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد دیگری ندارد و یا اینکه بعنوان یک باجه فروش بلیط و یا روزنامه فروشی میتوان از کانکس استفاده کرد اما وقتی کنجکاو تر شدم و تحقیقات بیشتری را در زمینه کانکس انجام دادم متوجه شدم که کانکس چه قدر کاربرد و ویژگی های مثبتی دارد اما من آنها را نمیدانم یکی از مهمترین کانکس ها که اصلا فکر آنهم به سر من نزده بود کانکس فروشگاهی است در واقع برای اولین بار که نام کانکس فروشگاهی را شنیدم کمی برایم گنک بود و با خود گفتم مگر میشود که یک کانکس بعنوان یک فروشگاه باشد در نظر داشتم که کانکس فقط میتواند کاربردی در زمینه اسکان داشته باشد.

در حقیقت کانکس فروشگاهی مدتی است که بسیار پر فروش شده است و در سطح شهر هم میتوانید زیاد آنرا ببینید کانکس فروشگاهی عمدتا در پارک ها و بوستان ها قرار دارد و فروشنده ای در داخل آن مشغول به فروش خوارکی ها و فست فود میباشد چون در پارک ها اغلب افراد برای گردش و استراحت آمده اند و بیشتر به خوردن در این مکان اهمیت میدهند پس بهتریت کاربرد کانکس فروشگاهی همین است اما این کانکس فقط به این استفاده و کاربرد محدود نمیشود و مزیت های مثبت بسیار زیادی را دارد مثلا همین دکه های روزنامه فروشی که همه چیز میفروشند به جز روزنامه یک نوع از کانکس فروشگاهی هستند.

طرح های کانکس فروشگاهی

نو دیگر کانکس فروشگاهی وجود دارد که بسیار شکیل و زیبا ساخته شده است و متریال و موادی که در آن به کار رفته به نوعی آنرا زیبا کرده است مثلا رنگ هایی به کار رفته در آن و یا شکل و شمایل و طرح های کانکس توانسته است جلوه ای زیبا را به کانکس فروشگاهی بدهد همین زیبایی و جمال باعث شده است که مشتری را به سوی خود جذب کند و فروش خود را بالاتر ببرد. داخل کانکس فروشگاهی عمدتا یکسری قفسه تعبیه شده است تا بتوان اجناس و اقلام را در آنها چید و قرار داد امکان قرار دادن یخچال و فر هم در کانکس فروشگاهی وجود دارد یک سکو بلند هم در داخل کانکس فروشگاهی تعبیه شده است که بعنوان سکوی فروشنده در نظر گرفته شده است تا فرد بتواند با رفتن روی این سکو اقدام به راه اندازی مشتریان کند در واقع کانکس فروشگاهی دست کمی از یک فروشگاه عادی و معمولی ندارد و فقط میتوان تفاوت و صفت سیار و قابل حمل بودن را به آن نسبت داد و فرق خاصی را با فروشگاه های عادی ندارد.

آیا کانکس فروشگاهی قابل حمل می باشد؟

اغلب کانکس های فروشگاهیی قابل حمل هستند و شما میتوانید در هر زمانی که خواستید این کانکس را جابجا کنید چون در قسمت تحتانی و زیرین کانکس های فروشگاهی یکسری چرخ تعبیه شده است تا بتوان براحتی به یک ماشن حمل آنرا متصل کرد و به مکان دیگری آنرا برد و بدین وسیله دیگر نیازی به این نیست که شما از جرثقیل و کامیون برای حمل آن استفاده کنید. کانکس فروشگاهیی عایق بندی شده است یعنی هیچ جوره سرما و گرما نمیتواند به داخل کانکس ورود کند و از لحاظ بسیار مقاوم است در داخل برخی از کانکس های فروشگاهی میز و صندلی هم وجود دارد تا مشترین بتوانند برای صرف فست فود ها در داخل کانکس بنشینند همچنین امکاناتی نظیر برق کشی لوله کشی آب و سرویس بهداشتی کوچک هم در کانکس فروشگاهی وجود دارد و از لحاظ امکانات و آپشن هم کانکس فروشگاهیی چیزی کم ندارد .

,

کانکس به هم پیوسته

کانکس اسکان سپهر نوعی از کانکسهای روز دنیا را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار میدهد که در نوع خود جزء حرفه ای ترین کانکسهای تولیدی میباشد

کانکس به هم پیوسته

کانکس به هم پیوسته یا به هم متصل نوعی از کانکس میباشد که قابلیت اتصال به هم را دارد و با نوعی چیدمان خاص کنار هم قرار میگیرد , و فضاهای بسیار بزرگی را در اختیار شما میگذارد این کانکس با توجه به اینکه قابلیت جدا شدن را دارد و به تیکه های مختلف تقسیم میشود به راحتی توسط چند تریلر قابلیت جابه جای را دارد این کانکس هر فضایی را که شما بخواهید را در اختیار شما قرار میدهد

کانکس اسکان سپهر تولید کننده انواع کانکس به هم پیوسته در ایران میباشد

سئو سایت

کانکس قابل حمل چیست؟

در این مطلب در سایت کانکس اسکان سپهر به معرفی خلاصه و ساده کانکس قابل حمل میپردازیم با ما همراه باشید

کانکس قابل حمل یک مدل از دهها نمونه تولیدی کانکس اسکان سپهر میباشد

این نوع کانکس دارای قابلیت جابه جایی میباشد که به دو صورت امکان ساخت و مونتاژ را دارا میباشد یک مدل کانکس که در زیر کانکس لاستیک نصب شده و به راحتی توسط ماشین قابل جابه جایی میباشد و کانکس دیگر نیز لولایی بوده و قابل جمع شدن و جابه جا شدن را دارد

بهینه سازی سایت

سه مزیت کانکس نسبت ساختمان بتونی

در این مطلب در سایت کانکس اسکان سپهر به سه مزیت کانکس نسبت ساختمان بتونی

کانکس نسبت سه ساختمان بتونی دارای یکسری معایب و یکسری مزایا میباشد که ما در این مطلب به مزایای کانکس نسبت به ساختمان میپردازیم

۱-کانکس قابلیت جابه جایی آسان در صورت تغییر مکان را دارد ولی ساختمان بتونی این قابلیت را ندارد

۲-کانکس عایق در برابر سرما گرما میباشد ولی ساختمان پیش ساخته این امکان را تا حدی دارد

۳-کانکس ضد زلزله و بدون تخریب میباشد ولی ساختمان بتونی این امکان را تاحدی دارد

سئو وب سایت

کانکس-خرید کانکس-فروش کانکس با اسکان سپهر